جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین ببریم؟

ماشین ظرفشویی جزو لوازمی است که به طور دائما با آب و باقی مانده های غذا سر وکار دارد ؛ بنابراین محیط مناسبی برای رشد انواع قارچ ها یا کپک ها است. همین امر نیز باعث می شود تا بوی بد ماشین ظرفشویی نسبت به بقیه لوازم خانه ، بیشتر احساس شود.

حال کاربران اکثرا به دنبال راه هایی برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی خود هستند که ما نیز در این مقاله به همه ی این راه ها اشاره کرده و نحوه رفع بوی بد در ماشین ظرفشویی را به شما آموزش می دهیم.

بوی بد ماشین ظرفشویی

راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

 • باز گذاشتن درب ماشین ظرفشویی

یکی از راهکارهای از بین بردن بوی بد ظرفشویی ، این است که بعد از اتمام کار ، درب دستگاه را به مدت نیم ساعت باز بگذارید. باز گذاشتن درب ماشین ظرفشویی باعث می شود تا بخار و رطوبت از دستگاه خارج شده و در نتیجه از ایجاد بوی بد در آن جلوگیری شود ؛ همچنین باز گذاشتن درب ماشین ظرفشویی باعث جلوگیری از زنگ زدگی و آسیب به بدنه داخلی دستگاه نیز می شود.

اینجا ظرفشوییت حرفه ای تعمیر میشه : 👈تعمیر ظرفشویی سامسونگ در تهران 👉

 • استفاده از جرمگیر به صورت دوره ای

یکی دیگر از روش های رفع بوی بد در ظرفشویی ، استفاده از جرمگیر به صورت دوره ای است. بهتر است که هر ماه یک بار از جرم گیرهای مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید و بعد از ریختن آن داخل ماشین ، اجازه دهید تا دستگاه به صورت خالی کار شستشو را انجام دهد ؛ انجام این کار باعث شستشوی قطعات داخلی ماشین ظرفشویی می شود و از ایجاد بوی نامطبوع در آن جلوگیری می کند.

 • تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

بعد از مدتی که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید ، ذرات غذا در فیلتر دستگاه جمع می شوند که همین امر باعث ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی می شود ؛ بنابراین اگر به دنبال راهی برای رفع بوی بد در ماشین ظرفشویی خود هستید حتما باید فیلتر را بعد از 5 بار استفاده ، تمیز کنید.

فیلتر در کف دستگاه قرار داشته و به صورت توری شکل است که می توانید به راحتی آن را از داخل ماشین ظرفشویی بیرون بیاورید. پس از خارج کردن فیلتر از داخل دستگاه باید آن را به خوبی توسط یک مسواک و مقداری مایع شستشو ، تمیز کنید.

همچنین بهتر است بدانید که اگر ظروف را پیش از آنکه در ماشین ظرفشویی قرار دهید ، از مواد غذایی پاک کنید ، فیلتر دستگاه کمتر دچار گرفتگی می شود.

 • بررسی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

مورد دیگری که می توان در پاسخ به سوال ” چگونه بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین ببریم؟ ” مطرح کرد ، بررسی شلنگ تخلیه دستگاه است. گاهی اوقات مسیر خروج آب به صورت استاندارد نبوده و یا شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به درستی نصب نشده است ؛ همین امر باعث می شود تا آب و باقی مانده مواد غذایی به طور کامل از شلنگ خارج نشده و بوی بد در ماشین ظرفشویی ایجاد شود.

 • تمیز کردن بازوهای آبپاش

مورد بعدی که می توان در روش های از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی به آن اشاره کرد ، تمیز کردن بازوهای آبپاش است. اگر بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی توسط مواد غذایی دچار گرفتگی شوند ، نمی توانند به درستی کار کنند و در نتیجه باعث ایجاد بوی بد در دستگاه می شوند ؛ پس باید بازوهای آبپاش را نیز مانند فیلتر دستگاه هر چند وقت یک بار باز کرده و به خوبی تمیز کنید.

به طور کلی ماشین ظرفشویی ، دو بازوی آبپاش در بالا و پایین دارد ، که باید هر دوی این بازوها را هر چند وقت یکبار از دستگاه جدا کرده و به خوبی با مایع تمیز کننده و مسواک ، شستشو دهید.

 • تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی

از آنجایی که ممکن است هنگام شستشو یا قرار دادن ظرف ها داخل ماشین ظرفشویی مقداری مواد غذایی به بدنه دستگاه بچسبند ، بنابراین بهتر است که به صورت دوره ای بدنه داخلی دستگاه را با یک دستمال پاک کنید ؛ همچنین باید سبدهای دستگاه را نیز بیرون آورده و به خوبی بشویید و سپس با یک دستمال نرم آنها را خشک کرده و دوباره در سرجای خود قرار دهید تا بدین صورت از ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی خود جلوگیری کنید.

 • انجام سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از راه های برطرف کردن بوی بد ماشین ظرفشویی ، انجام سرویس دوره ای آن است. هر دستگاهی برای طول عمر بیشتر و عملکرد بهتر نیاز به سرویس دوره ای توسط متخصص دارد ؛ برای سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی که معمولا سالی یک بار انجام می شود باید مدل و برند دستگاه خود را از روی دفترچه یا برچسب نصب شده روی آن ، بخوانید و سپس با یک تکنسین ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

این مقاله رو حتما بخون به کارت میاد : جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

روش های دیگر از بین بردن بوی بد ظرفشویی

از دیگر روش های برطرف کردن بوی بد ماشین ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از خوشبو کننده
 • جوش شیرین
 • سرکه
 • لیمو

به این صورت که می توان هر یک از مواد فوق را به اندازه یک لیوان و با آب گرم مخلوط کنید و سپس آن را داخل ماشین ظرفشویی ریخته و اجازه دهید دستگاه به اندازه یک دور شستشو ، کار کند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =