جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ را برطرف کنم؟

یکی از مشکلاتی که خیلی هم در همه تبلت ها رایج نبوده ، کم نور شدن صفحه آنها است. اما همچنان این مشکل در برخی از مدل های شرکت سامسونگ و دیگر برندها وجود دارد. معمولا بروز این مشکل به یک ایراد نرم افزاری یا به هم خوردن تنظیمات نور نمایشگر تبلت مربوط می شود. قطعا کم نور شدن صفحه نمایش تبلت می تواند یه میزان زیادی مشکل ساز باشد و کار با تبلت را برای کاربران دشوار کند.با توجه به دلایل مختلفی که می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود ، راه حل های زیادی هم برای رفع این مشکل وجود دارد. ما در این مقاله سعی داریم که انواع راه حل هایی را که برای پاسخ به سوال “چگونه مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ را برطرف کنم؟”می توان ارائه داد، اشاره کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

رفع مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ

دلایل کم نور شدن صفحه نمایش تبلت 

قبل از اینکه به روش های مختلف برای رفع مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ بپردازیم بهتر است با دلایل مختلفی که برای رفع این مشکل وجود دارد آشنا شوید. همانطور که در بالاتر هم گفته شده اکثر این دلایل می توانند مربوط به قسمت نرم افزاری تبلت سامسونگ باشند. برخی از این دلایل نرم افزاری عبارتند از:

  • تغییرات مربوط به تنظیمات نور صفحه
  • نصب برنامه های جانبی بر روی تبلت
  • کم بودن فضای ذخیره سازی در تبلت سامسونگ
  • آپدیت نبودن سیستم عامل
  • ویروسی شدن تبلت

اگر هیچ کدام از دلایل فوق پاسخ سوال ” چگونه مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ را برطرف کنم؟ ” نبود پس حتما وجود مشکلات سخت افزاری نظیر خرابی ال سی دی تبلت می تواند از دلایل کم نور شدن صفحه نمایش تبلت سامسونگ شما باشد.

اگر علاقه مند به اتصال تبلت به TV هستید پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه اتصال تبلت سامسونگ به تلویزیون سامسونگ را هم مطالعه کنید.

روش های رفع مشکل کم نور شدن تبلت

برای رفع مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ روش های زیادی وجود دارد که در ادامه مقاله به هریک از آنها اشاره کرده و این روش ها را توضیح می دهیم.

بررسی تنظیمات نور صفحه برای رفع مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ

ابتدا به بخش تنظیمات روشنایی صفحه تبلت که معمولا در نوار بالای صفحه نمایش قرار دارد. مراجعه کنید و مطمئن شوید که تنظیمات این بخش تغییر نکرده است.در این بخش باید چک کنید که که حالت ذخیره انرژی فعال نباشد زیرا فعال بودن این حالت باعث می شود که نور تبلت شما کم شود. همچنین چک کنید که نور صفحه را بر روی حالت کم ذخیره نکرده باشید.

و حتما چک کنید که تنظیمات نور را روی حالت خودکار نگذاشته باشید زیرا این حالت باعث می شود که نور صفحه تبلت شما در مکان های مختلف تغییر کردن و گاهی کم نور شود. مورد آخری که در این روش برای رفع مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ می توان گفت این است که وارد برنامه پاور تبلت خود شوید و در بین گزینه های موجود ، گزینه tools را انتخاب کنید. حال در صفحه جدید باز شده روی گزینه protective glasses کلیک کرده و آن را بر روی حالت Enable قرار دهید.

خالی کردن فضای حافظه تبلت

از روش های دیگری که می توان در پاسخ به سوال ” چگونه مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ را برطرف کنم؟” ارائه داد ف خالی کردن فضای حافظه تبلت است. گاهی نور صفحه تبلت شما کم نشده است اما نمایشگر آن به طور کامل سفید شده است  این مورد نشان می دهد که به احتمال زیاد حافظه تبلت شما پر شده است و باید فضای بیشتری را در تبلت خود ایجاد کنید تا این مشکل برطرف شود. بهتر است که به سراغ برنامه ها و فایل های بدون استفاده در تبلت خود بروید و با پاک کردن آنها فضای خالی بیشتری را ایجاد کنید.همچنین می توانید با پاک کردن حافظه کش تبلت، عملکرد آن را بهتر کنید.

به روز رسانی سیستم عامل تبلت

اگر سیستم عامل نصب شده روی تبلت قدیمی است و نیاز به آپدیت دارد؛ پس با انجام این مورد ممکن است بتوانید مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ خود را برطرف کنید. با آپدیت کردن تبلت ، هرگونه به هم ریختگی که در تنظیمات سیستم عامل وجود داشته باشد و یا باگ نرم افزاری در برنامه های آن به وجود آمده باشد ، از بین می رود.

حذف برنامه های معیوب

گاهی ممکن است برای اینکه به پاسخ سوال (چگونه مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ را برطرف کنم؟) ، برسید.برخی از برنامه ها را از روی تبلت خود پاک کنید.زیرا این برنامه ها معیوب بوده و می توانند باعث کم شدن نور تبلت شما شوند. همچنین حتما بعد از حذف این برنامه ها ، تبلت خود را ریستارت کنید.

از بین بردن ویروس های تبلت برای رفع مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ

از راه حل های دیگری که می توان برای رفع مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ بیان کرد این است که حتما ویروس هایی که به تبلت شما نفوذ کرده اند را از بین ببرید. برای انجام این کار باید از یک آنتی ویروس کارآمد برای تبلت خود استفاده کرده تا به کمک آن بتوانید بد افزارهای نصب شده روی تبلت خود را شناسایی کرده و حذف کنید.

ریست فکتوری کردن تبلت

آخرین راه حلی که ممکن است برای برطرف کردن مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد ، ریست فکتوری کردن آن است.اما حتما قبل از انجام این کار اطلاعات و فایل های مهم خود را در جایی ذخیره کنید زیرا بعد از انجام ریست فکتوری ، تمامی اطلاعات شما از حافظه تبلت پاک می شود.

تعمیرات سخت افزاری

همانطور که در بالاتر هم گفته شد اگر با انجام تمام اقدامات مربوط به بخش نرم افزاری همچنان نتوانستید که مشکل کم نور شدن تبلت سامسونگ خود را برطرف کنید. باید به سراغ یک تکنسین ماهر در زمینه سخت افزار تبلت رفته و از وی برای تعمیر تبلت سامسونگ اقدام نمایید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =