جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چطور می توان مشکل شارژ نشدن تبلت سامسونگ را برطرف کرد؟

آیا تا به حال با مشکل شارژ نشدن تبلت سامسونگ خود درگیر بوده اید؟ این اتفاقی است که قطعا می تواند هر کاربری را حسابی کلافه کرده و کار کردن با تبلت را با مشکل مواجه کند. زمانی که شارژ تبلت شما تمام شده، اما بعد از زدن دستگاه به شارژ متوجه می شوید که تبلت شارژ نمی شود. اما واقعا دلیل بروز این مشکل چیست و آیا به معنی خرابی دستگاه و نیاز به تعمیر تبلت سامسونگ شماست؟ چندین فاکتور می تواند موجب شود که تبلت سامسونگ با مشکل شارژ نشدن مواجه شود. در این جا ابتدا بررسی می کنیم که علت شارژ نشدن تبلت چیست و چطور باید مشکل به وجود آمده را برطرف کرد.

شارژ نشدن تبلت

دلایل شارژ نشدن تبلت سامسونگ

چند دلیل که عمدتا مشکلات فنی و سخت افزاری است می تواند عامل شارژ نشدن تبلت سامسونگ شما باشد. دلیل شارژ نشدن دستگاه را هم می توان به داخل خود تبلت ربط داد و هم برخی فاکتورهای جانبی مانند خرابی پریز برق می تواند دلیل بروز این مشکل باشد. مهمترین آنها شامل موارد زیر می شود:

  • خرابی پورت یا سوکت شارژ تبلت
  • بروز مشکل در آداپتور برق یا پریز برق
  • درست وارد نکردن کابل شارژ در تبلت
  • فرسودگی و پایان عمر مفید باتری تبلت
  • تاثیر اتصال لوازم جانبی به دستگاه
  • خرابی برد اصلی تبلت
  • خراب شدن شارژر تبلت

این موارد اصلی ترین دلایل شارژ نشدن دستگاه شماست و قطعا برای رفع مشکل نیز باید بر اساس همین دلایل، اقدامات لازم را انجام داد. در ادامه تک تک ترفندها و راهکارهایی که باید برای برطرف کردن مشکل شارژ شدن دستگاه انجام شود را توضیح می دهیم.

پورت شارژ را بررسی کنید

در اولین قدم برای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت سامسونگ خود پورت شارژ را بررسی کنید. اگر در سوکت شارژ دستگاه پرز و کثیفی جمع شده باشد، قطعا اتصال شارژر قطع و وصل می شود و به دلیل وصل نشدن کامل و درست شارژر، دستگاه شارژ نمی شود. بنابراین می توان با تمیز کردن پورت شارژ، مشکل را برطرف کرد. اما گاهی نیز سوکت شارژ شکسته یا کج شده و به دلیل خرابی آن تبلت شارژ نمی شود. نفوذ رطوبت هم می تواند موجب خراب شدن سوکت شارژ شود. اگر شارژر شما دیگر دستگاه ها را به راحتی شارژ می کند، احتمال زیاد مشکل از سوکت شارژ است. در این شرایط باید یک تعمیرکار سوکت شارژ دستگاه را بررسی کرده و با تشخیص مشکل آن، تعمیر یا تعویض پورت شارژ تبلت را انجام دهد.

شارژر و کابل شارژ را بررسی کنید

اگر با مشکل شارژ نشدن تبلت خود درگیر هستید، این احتمال وجود دارد که خرابی و قطع شدن کابل شارژ یا آداپتور شارژر شما دلیل شارژ نشدن دستگاه باشد. بررسی کنید و ببینید که آیا کابل شارژ سالم است و هیچ گونه پارگی یا زدگی ندارد؟ راه حل بعدی شارژ کردن تبلت با یک شارژر یا کابل شارژ دیگر است.

اگر دستگاه با سایر شارژرها به راحتی شارژ می شود، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید تعویض کابل شارژ یا شارژر تبلت است. اگر تبلت شما با دیگر شارژرها هم شارژ نمی شود یا اگر شارژر دستگاه به راحتی دیگر دستگاه را شارژ می کند، یعنی مشکل جای دیگری است و نیازی به تعویض شارژر ندارید. 

حتما قبل از خرید شارژر به صورت جداگانه کابل و آداپتور را بررسی کنید، چرا که گاهی تنها کابل شارژ خراب است و نیازی به تعویض کامل شارژر ندارید. از طرفی حتما در صورت خرید یک کابل و آداپتور شارژ جدید از یک محصول اورجینال و سازگار با خود دستگاه استفاده کنید. خرید شارژرهای تقلبی و بی کیفیت که ولتاژ مورد نیاز تبلت را ندارند خود به تنهایی عامل اصلی مشکلات شارژ و باتری اکثر تبلت هاست.

خدمات تعمیرات تبلت : تعویض گلس تبلت، همراه با گارانتی معتبر

تعمیر و تعویض باتری تبلت

مورد مهم دیگری که می تواند موجب شارژ نشدن تبلت سامسونگ شما شود، ضعیف شدن باتری یا خرابی آن است. باتری تبلت یک عمر مشخص دارد و به مرور زمان بعد از استفاده مکرر از دستگاه، قطعا باتری نیز از کار می افتد. خصوصا اگر قبل از شارژ نشدن تبلت با مشکل زود خالی شدن شارژ آن مواجه بوده اید، احتمال این که مشکل از باتری باشد زیاد است. در این شرایط باید بر اساس مدل تبلت خود برای تعویض باتری آن اقدام کنید.

مطمئن شوید که کابل شارژ را به صورت کامل وارد کرده اید

یک دلیل ساده برای شارژ نشدن تبلت، وارد نشدن کامل کابل شارژ به درون پورت شارژ تبلت است. اگر که کابل شل باشد یا به درستی درون سوکت جای نگرفته باشد و شما متوجه آن نشوید، قطعا دستگاه نیز شارژ نمی شود. خصوصا اگر از قبل جمع شدن گرد و غبار و پرز در سوکت جای گیری کامل و صحیح کابل در آن را سخت کرده باشد. در نتیجه بهتر است قبل از هر کاری برای رفع مشکل شارژ نشدن دستگاه خود، کابل شارژر را به درستی و به صورت کامل در سوکت قرار دهید.

از یک آداپتور برق دیگر استفاده کنید

این احتمال وجود دارد که شارژ نشدن تبلت سامسونگ به خود دستگاه ربطی نداشته باشد و ساده ترین دلیل بروز این مشکل خرابی آداپتور برق مورد استفاده باشد. به سادگی می توانید با امتحان کردن یک آداپتور برق دیگر صحت این موضوع را تایید یا رد کنید. لازمبه ذکر است که شما میتوانید سوالات خود را از طریق تماس با شماره های اعلام شده در سایت از کارشناسان ما در نمایندگی تبلت سامسونگ بپرسید.

علت شارژ نشدن تبلت

تعمیر و تعویض برد اصلی تبلت

تمام موارد بالا با کمترین دردسر و هزینه می توانست مشکل شارژ نشدن تبلت را برطرف کند. اما بدترین سناریو برای بروز چنین مشکلی در دستگاه شما، خصوصا اگر تمامی عوامل قبلی رد شود، خراب شدن مادربرد است. برد اصلی به عنوان یک سخت افزار مهم مرکزی سایر بخش های تبلت از جمله شارژ شدن آن را کنترل می کند.

 هر گونه آسیب فیزیکی به تبلت مانند آبخوردگی یا نوسانات جریان برق و همچنین استفاده از شارژرهای بی کیفیت تقلبی می تواند به برد آسیب برساند. در نتیجه احتمال این که به دلیل خرابی برد دستگاه مشکلاتی در شارژ شدن آن هم ایجاد شود زیاد است. بدون شدن در این شرایط تبلت باید توسط یک تعمیرکار باز شده و مورد بررسی قرار بگیرد. بعد از عیب یابی اگر مشخص شد که ایراد شارژ شدن تبلت به برد آن ربط دارد، باید با تعمیر برد یا حتی تعویض آن مشکل را برطرف کرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 8 =