جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود؟

به دلایل مختلفی ممکن است تلویزیون سامسونگ روشن نشود، برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون نیاز است مراحلی را انجام دهید. از جمله این مراحل می توان به چک کردن وصل بودن کابل برق تلویزیون، چک کردن باتری کنترل تلویزیون، بررسی وضعیت کابل HDMI یا دستگاه‌ های خارجی، بررسی نمایشگر LED یا لامپ ‌های نشانگر وضعیت، بازنشانی تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه اشاره نمود. در ادامه به بررسی این مراحل و اقدامات می پردازیم و به صورت دقیق تری آن ها را بررسی می کنیم.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

فهرست مطالب

اگر تلویزیون شما روشن نشده و چراغ آن چشمک میزنه پیشنهاد می کنیم مقاله علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ را هم مطالعه کنید.

آموزش رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

1. چک کنید که تلویزیون به برق وصل شده باشد

اگر تلویزیون سامسونگ شما روشن نمی ‌شود، ابتدا اطمینان حاصل کنید که کابل برق به درستی به پریز وصل شده باشد. همچنین اگر از سه راهی یا دستگاه محافظ برق استفاده می‌ کنید، اطمینان حاصل کنید که آن ‌ها هم فعال و درست عمل کنند

2. باتری ریموت کنترل را چک کنید

یکی دیگر از مراحل رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون چک کردن باتری ریموت کنترل دستگاه است. گاهی اوقات مشکل از باتری ریموت کنترل ممکن است به وجود بیاید. اگر باتری ریموت کنترل تلویزیون شما ضعیف یا تمام شده باشد، تلویزیون ممکن است به درستی واکنش ندهد. بنابراین، باتری را چک کرده و در صورت نیاز آن‌ ها را تعویض کنید.

3. بررسی وضعیت کابل HDMI یا دستگاه‌ های خارجی

اگر از کابل HDMI یا دستگاه ‌های خارجی برای اتصال به تلویزیون استفاده می‌ کنید، ممکن است این اتصالات باعث مشکل شود. مطمئن شوید که کابل ‌ها به درستی و محکم وصل شده باشند و دستگاه ‌ها به درستی کار کنند.

4. بررسی نمایشگر LED یا لامپ ‌های نشانگر وضعیت

تلویزیون ‌های سامسونگ معمولاً دارای نمایشگر LED یا لامپ‌ های نشانگر وضعیت هستند. این نشانگر ها ممکن است وضعیت عملکرد تلویزیون را نشان دهند. اگر نشانگر ها چراغ قرمز یا نور ندارند، احتمالاً مشکل جدی‌ تری وجود دارد که نیاز به تعمیر احتمالی دارد. در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است می توانید خدمات مورد نظر را به صورت رایگان دریافت نمایید و در غیر این صورت می توانید از طریق نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون سامسونگ خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

روشن نشدن تلویزیون

این مقاله نکات دقیق و جدیدی برای روشن نشدن تلویزیون شرح می دهد : مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

5. بازنشانی تلویزیون به تنظیمات کارخانه

یکی دیگر از روش های رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون مربوط به بازنشانی تلویزیون به تنظیمات کارخانه است. گاهی اوقات بازنشانی (ریست) تلویزیون مشکلات کوچک نرم ‌افزاری را حل می ‌کند. برای انجام این کار، به تنظیمات تلویزیون بروید و گزینه “بازنشانی کارخانه” یا “ریست کارخانه” را انتخاب کنید. این عمل باعث بازگشت تلویزیون به تنظیمات کارخانه می‌شود. در صورت روشن نشدن تلویزیون با انجام گام‌ های بالا، می ‌توانید سریعترین راه حل ‌ها را برای تشخیص و رفع مشکلات احتمالی امتحان کنید. اگر با این مراحل همچنان مشکل شما حل نشده باشد، توصیه می ‌شود به نمایندگی تلویزیون سامسونگ مراجعه نمایید.

سوالات متداول کاربران

چگونه تلویزیون سامسونگ خود را در صورت روشن نشدن ریست کنم؟

تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق جدا کنید و وقتی دوباره آن را به برق وصل کردید، آن را مستقیماً به پریز برقی که می دانید درست کار می کند وصل کنید. اگر جواب نداد، پریز دیگری را امتحان کنید. اگر چراغ آماده به کار قرمز روشن شود، تلویزیون شما در حال دریافت برق است و احتمالاً به خوبی روشن می شود.

اگر تلویزیون سامسونگ روشن نشد چه کار کنم؟

ابتدا تلویزیون و جعبه One Connect Box را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و دوباره آن را به یک پریز سالم وصل کنید. درصورتیکه چراغ قرمز تلویزیون روشن شود، دستگاه شما از پریز برق تغذیه می کند. و اگر تلویزیون هنوز روشن نمی شود و چراغ قرمز همچنان چشمک می زند، این نشانه آن است که مشکلی سخت افزاری در تلویزیون شما وجود دارد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =