اشتراک گذاری

چرا گوشی سامسونگ سیم کارت را نمی خواند ؟

پایه‌ای‌ترین امکاناتی که موبایل‌ها در اختیار ما قرار می‌دهند برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی و ارسال پیامک است. اما گاهی اوقات به دلیل عدم شناسایی سیم کارت توسط موبایل نمی‌توانیم از همین امکانات پایه‌ای نیز استفاده کنیم. از این‌رو قصد داریم به علت نشناختن سیم کارت در گوشی سامسونگ و راه حل برطرف کردن این مشکل را بررسی کنیم.

مشکل نخواندن سیم کارت در گوشی سامسونگ

علت اینکه گوشی سامسونگ سیم کارت را نمی‌خواند چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث نشناختن سیم کارت در گوشی سامسونگ می شود اما از مهم‌ترین و رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به معیوب بودن سیم کارت، معیوب بودن اسلات سیم کارت، قرار گرفتن اشتباه سیم کارت در اسلات آن، نبودن تنظیمات شبکه در حالت خودکار و ریجیستر نشدن سیم کارت اشاره کرد. برخی از این عوامل به راحتی قابل حل هستند اما اگر اسلات سیم کارت شما یا همان جا سیم‌کارتی مشکل داشته باشد می‌توانید موبایل خود را به نمایندگی سامسونگ بسپارید تا کارشناسان این مرکز اسلات سیم کارت شما را تعویض کنند و مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی سامسونگ را در کمترین مدت زمان برای شما برطرف کنند.

راه حل مشکل نخواندن سیم کارت در گوشی سامسونگ چیست؟

قرار دادن شبکه بر روی حالت خودکار

یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که درصورت عدم شناسایی سیم کارت در گوشی سامسونگ پیشنهاد می‌شود، قرار دادن شبکه بر روی حالت خودکار است. برای انجام این تنظیمات لازم است که در قسمت تنطیمات گوشی سامسونگ به بخش Mobile Networks بروید، سپس Network Mode را انتخاب کنید و آن را بر روی حالت Auto قرار دهید.

قرار دادن شبکه موبایل بر روی حالت خودکار

ریستارت کردن گوشی

اکثر گوشی‌های سامسونگ تا زمانی که ریستارت نشوند نمی‌توانند سیم کارت جدید را شناسایی کنند از این‌رو اگر پس از قرار دادن سیم کارت جدید در گوشی متوجه شدید که گوشی سامسونگ سیم کارت را نمی خواند بهتر است گوشی خود را ریستارت کنید. درواقع ریستارت کردن گوشی رایج‌ترین راه حل مشکل نخواندن سیم کارت در گوشی سامسونگ است.

ریستارت کردن گوشی

خارج کردن سیم کارت از گوشی

یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که می‌تواند مشکل نشناختن سیم کارت در گوشی سامسونگ را برطرف کند این است که سیم کارت را از گوشی خارج کنید و پس از 30 ثانیه مجددا آن را در گوشی قرار دهید.

وارد کردن و خارج کردن سیم کارت از گوشی

تنظیم سیم کارت در محل قرارگیری آن

توجه داشته باشید که در صورت قرارگیری اشتباه سیم کارت در جای مخصوص آن، گوشی سامسونگ سیم کارت را نمی خواند از این‌رو باید از قرارگیری درست سیم کارت در اسلات آن اطمینان حاصل کنید.

انتخاب دستی اپراتور شبکه

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما گاهی اوقات نصب برخی از برنامه‌ها بر روی گوشی موجب می‌شود که تنظیمات شبکه به صورت خودکار تغییر کند از این‌رو بهتر است اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید. برای انتخاب دستی اپراتور شبکه باید به تنظیمات موبایل سامسونگ بروید در بخش Wireless and Network، گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید و سپس با انتخاب گزینه Network Operators، اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید.

انتخاب دستی اوپراتور شبکه گوشی موبایل

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ از کارشناسان و متخصصان خبره‌ای برخوردار است که خدمات تعمیر انواع موبایل‌های سامسونگ را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهند. از این‌رو در صورت خرابی موبایل سامسونگ خود می‌توانید به شعبه‌های مختلف نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ مراجعه کنید و با اطمینان خاطر موبایل خود را به کارشناسان این مرکز بسپارید.

4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 4 =