جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض CPU گوشی سامسونگ

نام سی پی یو نامی آشناست که ممکن است آن را بارها از زبان تعمیرکار، کارشناسان آی تی و یا تکنسین های دستگاه های دیجیتالی شنیده باشید. اما معمولا خرابی این قطعه از سوی کاربران عادی نادیده گرفته می شود. بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند احتمال از کار افتادگی سی پی یو موبایل را فراموش کرده و به طور کلی تمامی نشانه های خرابی سی پی یو گوشی را به ناکارآمدی سایر قطعات موجود در دستگاه ارتباط می دهند. در حالی که ایرادات ساختاری CPU موبایل موضوع مهمی است و گاهی به مرگ کامل سیستم ختم می شود. ما در سایت رسمی نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ، تمامی جوانب مرتبط با خرابی سی پی یو موبایل را شرح می دهیم.

سی پی یو موبایل سامسونگ

سی پی یو، مهم ترین قطعه ی گوشی

از دیدگاه بسیاری از کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای، سی پی یو مهم ترین قطعه ی تشکیل دهنده ی گوشی های موجود در بازار است. اما جالب است که طبق نظر کاربران عادی معمولا باتری موبایل سامسونگ مهم ترین بخش گوشی است. اهمیت حضور باتری سالم موضوع غیر قابل انکاری است. 

اما جایگاه سی پی یو بسیار فراتر از تامین انرژی درونی موبایل است. سی پی یو قطعه ای برای کنترل تمامی فعالیت ها و قابلیت های موجود در موبایل است. هر آنچه در نمایشگر موبایل دیده می شود؛ به لطف حضور سی پی یو موبایل است. اصطلاح سوختن موبایل همان خرابی سی پی یو است. در نتیجه اهمیت سلامت سی پی یو موضوع بسیار مهمی است که باید آن را به خاطر بسپارید.

علت اصلی خرابی سی پی یو موبایل سامسونگ

دلیل اصلی خرابی سی پی یو موبایل، بی احتیاطی کاربر است. استفاده ی نادرست از قابلیت های گوشی های هوشمند امروزی خیلی ساده سد راه ساختار فنی موبایل خواهد شد. گرما دشمن مهمی برای سی پی یو موبایل است. اگر بنابرهر دلیلی باعث تشکیل گرما درون گوشی شوید، احتمال خرابی سی پی یو افزایش چشم گیری خواهد داشت. شوک الکتریکی نیز عامل دیگری برای نابودی سی پی یو گوشی است. بنابراین به هیچ عنوان نباید موبایل در حال شارژ را خاموش و روشن کنید.

نشانه های خرابی سی پی یو گوشی سامسونگ

1. روشن نشدن موبایل

معمولا خرابی سی پی یو موبایل با روشن نشدن کلی گوشی نمایان می شود. البته مسلما این موضوع می تواند به اختلالات مختلفی چون خرابی باتری، اختلالات مین برد، قطعی مدارهای درونی گوشی و یا حتی خرابی شارژر و سوکت شارژر مرتبط باشد. اما شاید دلیل اصلی روشن نشدن موبایل، خرابی سی پی یو باشد. به هرحال روشن نشدن گوشی مشکل مهمی است که باید مورد بررسی تعمیرکار مجرب قرار گیرد. از دستکاری های ناشیانه بپرهیزید و برای تعمیر تخصصی دستگاه اقدام کنید.

2. خاموش و روشن شدن گوشی در فواصل زمانی کوتاه

ری استارت های کلافه کننده ای که همراه با گیر کردن موبایل بر روی لوگوی مخصوص لود شدن دستگاه دیده می شود، دلیل دیگری برای خرابی سی پی یو موبایل است. البته ویروسی شدن موبایل نیز علاوه بر اختلالات سخت افزاری می تواند موجب خاموش و روشن شدن پی در پی گوشی شود.

اگر پس از نصب یک نرم افزار خاص آن هم از وب سایت های ناشناس با مشکل ری استارت شدن موبایل رو به رو هستید، با استفاده از حالت safe mode وضعیت موبایل را چک کرده و نرم افزار مورد بحث را از حافظه ی گوشی حذف کنید. در صورتی که ری استارت شدن گوشی ادامه دار شد، برای ویروس کشی اصولی به نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید.

تعمیر سی پی یو موبایل سامسونگ

3. کند شدن گوشی

اگر پس از باز کردن یک برنامه ی نسبتا سنگین با وجود خالی بودن حافظه ی گوشی سامسونگ با مشکل کندی بیش از حد سطح پردازشی دستگاه مواجه هستید، احتمال خرابی سی پی یو موبایل بالاست. موبایلی از لحاظ نرم افزاری کند شود، معمولا با مشکل ری استارت شدن اتوماتیک نیز رو به رو خواهد شد.

4. هنگ کردن موبایل

آیا موبایل شما حتی هنگام تایپ یک اس ام اس ساده هم هنگ می کند؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است، بدون فوت وقت و گسترش خرابی احتمالی سی پی یو موبایل به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید. خاطرنشان می نماییم که تمامی مراحل تعمیر و یا تعویض سی پی یو گوشی در نمایندگی رسمی سامسونگ زیر نظر کارشناسان مجرب انجام شده و به همراه گارانتی عرضه می شود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =