جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

هیتر یکی از بخش های اصلی ماشین ظرفشویی است که وظیفه گرم کردن آب لازم برای شست و شو را بر عهده دارد. هرگونه اختلال در این قطعه موجب تمیز نشدن کامل ظروف و ناراحتی و سردرگمی کاربران آن می شود. در این مقاله از نمایندگی سامسونگ قصد داریم اطلاعات مختلفی پیرامون هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ و نحوه ترمیم این قطعه را به شما عزیزان ارائه دهیم. در صورتی که هیتر دچار ایراد باشد هنگام کار با دستگاه متوجه می شوید که آب مانند همیشه گرم نشده و احتمالا ارور تمیز نشدن ظرف ها روی صفحه ماشین ظرفشویی نمایان می شود.

هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

نشانه های خراب شدن هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی با آب با حرارت بالا اقدام به شستن ظروف و از بین بردن لکه های چربی می کند. بنابراین اگر دمای آبی که در داخل دستگاه به گردش در می آید از حد لازم پایین تر باشد ظروف به طور کامل تمیز و ضدعفونی نمی شوند. از آن جا که وظیفه گرم کردن آب بر عهده هیتر می باشد، می توان نتیجه گرفت که هرگونه اختلال در عملکرد این قطعه موجب گرم نشدن آب و تمیز نشدن ظروف می شود. 

در اکثر موارد نیز خطای تمیز نشدن ظرف ها روی پنل نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می شود. پس اگر در هنگام کار با ماشین ظرفشویی خود متوجه نمایش این پیغام روی پنل شدید یا متوجه شدید که آب وارد شده به دستگاه در حد مناسب گرم نبوده باید نسبت به تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود اقدام کنید.

تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی Samsung

کاربرانی که با مشکل خرابی در هیتر ظرفشویی سامسونگ خود مواجه شده اند باید بدانند که این قطعه عموما قابل تعمیر نبوده و برای برطرف کردن مشکل دستگاه باید هیتر قدیمی با یک هیتر جدید تعویض شود. در واقع با توجه به ساختار ویژه و عملکرد آن عموما حتی در صورت امکان تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی Samsung نیز بهترین پیشنهاد جایگزینی یک هیتر جدید با هیتر قدیمی و خراب است. استفاده از هیتر جدید عمر مفید آن را بالاتر می برد و کاربر می تواند با خیال راحت نسبت به عملکرد عالی دستگاه از آن جهت شست و شوی ظروف خود استفاده نماید.

تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعویض هیتر ظرفشویی سامسونگ

برای تعویض هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ یا هر برند دیگری، به ابزار آلاتی نظیر پیچ گوشتی مناسب، انبردست، حوله و یک المنت هیتر جدید مشابه هیتر قبلی نیاز است. ما مراحل را به صورت کلی تشریح می کنیم اما این فرایند باید در محیط تعمیرگاه و توسط تکنسین های دوره دیده انجام شود. تعویض هیتر ظرفشویی به ترتیب زیر انجام می شود:

  1. خاموش کردن ماشین ظرفشویی و کشیدن آن از برق
  2. بیرون آورده شیلنگ ها و جداسازی اتصالات
  3. باز کردن بدن پشتی برای دسترسی به هیتر
  4. باز کردن صفحه زیری دستگاه و بیرون آوردن سنسور آنتی فلود
  5. بیرون آوردن پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ و هیتر ماشین ظرفشویی
  6. جایگزین کردن هیتر جدید به جای نمونه قدیمی
  7. بستن مجدد اتصالات هیتر
  8. بستن مجدد پمپ، سنسور و آنتی فلودی
  9. بستن صفحه زیری ماشین ظرفشویی و روشن کردن آن
تعویض هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای تعیین هزینه تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ باید ابتدا ظرفشویی سامسونگ توسط تکنسین متخصص عیب یابی شود تا بر اساس نوع و میزان خرابی، قیمت برآورد شده به کاربر اعلام شود. همکاران ما در تیم تعمیرات ظرفشویی سامسونگ سعی می کنند قطعه مورد نظر را مورد تعمیر قرار دهند تا نیازی به تعویض آن نباشد اما در صورتی که میزان آسیب دیدگی بالا باشد راهی جز تعویض آن نیست. و قیمت تعویض هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ بیشتر از تعمیر آن است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =