جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بررسی کامل ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ به صورت عدد یا حروف و یا گاهی به صورت ترکیبی از اعداد و حروف خود را نشان می‌دهند. این ارور‌ها یا کد‌های خطا در واقع نوعی ارتباط بین کاربر و ماشین ظرف‌شویی هستند و از وجود مشکلاتی در قسمت‌های مختلف دستگاه خبر می‌دهند. اگرچه در نگاه اول ممکن است این اعداد و حروف برای شما ناآشنا باشند، اما همه آن‌ها در واقع پیام‌های خاصی را به شما می‌دهند.

خطا‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ بسیار مزیت بزرگی هستند و قطعه معیوب را به ما نشان می‌دهند. این ارور‌ها از بزرگ‌تر شدن مشکل جلوگیری می‌کنند و برای رفع مشکلات دستگاه دیگر لازم نیست تمام قسمت‌های مختلف ماشین ظرف‌شویی را بررسی کنیم. پس این ارور‌ها را جدی بگیرید زیرا بی‌توجهی به آن‌ها باعث بزرگ‌ شدن بیشتر مشکل و آسیب دیدن دیگر بخش‌ها خواهد شد.

ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

زمانی که با خطایی در ماشین‌ظرف‌شویی سامسونگ مواجه می‌شوید، حتما از خود می‌پرسید که من از کجا بدانم که این خطا به چه معنایی است؟ در جواب باید بگوییم که سامسونگ برند معروف و معتبری است و برای همه مدل‌های خود دارای دفترچه راهنما است. کد‌های خطای هر مدل را باید در دفترچه راهنمای آن مدل جست زیرا این کد‌ها در مدل‌های مختلف فرق دارند. پس معتبر‌ترین منبع همان دفترچه راهنمای ماشین ظرف‌شویی است.

اگر دفترچه راهنمای دستگاه خود را گم کرده‌اید، از طریق اینترنت می‌توانید دفترچه را دانلود کنید. امکان جستجوی تک‌تک ارور‌ها نیز در اینترنت هست اما در اینجا باید به اعتبار سایت‌ها توجه کنید. اگر ارور مربوط به یک مشکل جدی است و خودتان به تنهایی توان حل مشکل را ندارید، حتما به مراکز تعمیر مجاز مراجعه کرده و از تخصص تعمیرکاران باتجربه کمک بگیرید. در ادامه انواع ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ را بررسی می‌کنیم.

خطای OE/OC

این ارور توسط سنسور سرریز آب ارسال می‌شود و به  معنی این است که مقدار آب موجود در دستگاه زیاد است. شیر ورودی و خطای برد می‌توانند از علت‌های اصلی بروز چنین اروری باشند. البته قبل از هر اقدامی به مسیر تخلیه هم توجه کنید و مطمئن شوید که زیر سینک هم اتصال درست ایجاد شده است.

کد خطای 3C

این خطا مربوط به پمپ آب است و با تعویض کردن آن مشکل حل خواهد شد. البته همیشه بعد از مشاهده هر خطایی اول دستگاه را راه‌اندازی مجدد کنید و اگر باز هم ارور را دیدید، اقدام به تعمیر و تعویض قطعات کنید.

کد ارور 3E

کد خطای 3E یکی دیگر از ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ است. این خطا مربوط به زیاد بودن دمای آب است. لازم است که دمای آب دستگاه زیر 70 درجه سانتیگراد باشد. برای رفع این مشکل باید سیستم هیتر، المنت و همچنین برد الکترونیک دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

کد خطای HE1

این ارور مربوط به این است که ترمیستور دمای آب داخل دستگاه را بیش از 80 درجه سانتیگراد می‌داند. در اینجا باید ماشین ظرف‌شویی را از برق جدا کنیم و  دمای آب را بررسی کنیم. اگر دما به 80 درجه نزدیک باشد، باید به تعمیر و بررسی برد پرداخته شود. اما اگر دما کمتر از این مقدار بود، ترمیستور دچار مشکل شده است و احتمالا باید آن را تعویض کنیم.

خطای HE

این کد خطا به ارور هیتر اشاره دارد و لازم است که هیتر ماشین ظرف‌شویی را در اینجا بررسی کنیم. در این صورت مدارکشی هیتر باید مورد بررسی قرار بگیرد و اگر لازم باشد، هیتر تعویض شود. اگر باز هم مشکل حل نشد، باید به سراغ برد برویم. حل این مشکل بسیار تخصصی است و نیاز به تجربه فراوان دارد. پیشنهاد می‌کنیم که این ارور را به کارشناسان و تعمیرکاران باتجربه بسپارید.

کد خطای 1E

یکی دیگر از ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ کد خطای 1E است که این کد خطا مربوط به فیلتر دستگاه است. برای رفع این مشکل باید فیلتر را که در کف دستگاه قرار دارد، خارج کنیم و به خوبی آن را شستشو دهیم. البته از اتصال صحیح فیلتر هم اطمینان حاصل کنید زیرا اگر به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد، امکان بروز این کد خطا هست.

ارور 4C/4E

بعد از اینکه ماشین ظرف‌شویی سامسونگ را روشن کردیم، حدود 5 دقیقه زمان می‌برد تا دستگاه دارای آب کافی برای شروع فعالیت شود. اگر بعد از این مدت آب کافی وارد دستگاه نشود، خطای 4C/4E ظاهر می‌شود. برای رفع این ارور باید شیر آب دستگاه و سیم‌کشی آن را بررسی کنیم.

کد خطای 4E1

این خطا مربوط به این است که سنسور دمای آب دستگاه را بیش از 80 درجه تشخیص داده است. در این حالت باید آب گرم منزل را بررسی کنید و توجه داشته باشید که دمای آن بیش از 50 درجه سانتیگراد نباشد. اگر دمای آب منزل مشکلی نداشت، باید اقدام به تعویض سنسور کنید و اگر باز هم مشکل حل نشد، کار را به متخصص بسپارید زیرا امکان دارد خطا مربوط به پردازش سیگنال‌ها توسط برد باشد.

کد خطای SC/SE

این کد خطا را گاهی کد خطای 5C/5E نیز می‌نامند زیرا حرف s و 5 بسیار شبیه همدیگر هستند. این هم یکی دیگر از ارور‌های ماشین ظزف‌شویی سامسونگ است که به مربوط به انجام نشدن تخلیه کامل آب است. این خطا مربوط به شیلنگ آب است و باید دقت کنید که شیلنگ پیچ‌خوردگی نداشته باشد و یا دچار انسداد نشده باشد. جدا کردن شیلنگ و تمیز کردن آن در بسیاری از موارد این مشکل را برطرف می‌کند.

کد خطای bE/bE2

گیر کردن یکی از دکمه‌های روی صفحه کلید معمولا باعث ایجاد چنین مشکلی می‌شود. در اینجا باید دستگاه را از برق جدا کرده و تمامی دکمه‌های صفحه کلید را فشار داد. حال دوباره ماشین ظرف‌شویی را به برق وصل کنید. اگر مشکل همچنان حل نشده بود، باید اقدام به تعویض صفحه کلید کنید.

کد خطای CE

این کد خطا بسیار تخصصی است و باید توسط تکنیسین‌ها حل شود. این ارور مربوط به عدم ارتباط بین برد و دستگاه است. البته همواره بعد از ظاهر شدن کد‌های خطا به راه‌اندازی مجدد ماشین ظرف‌شویی بپردازید زیرا گاهی مشکل جدی است و این راه‌اندازی مجدد مشکل را حل می‌کند.

کد خطای tE1

این هم یکی دیگر از ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ است که مربوط به سنسور دما است. برای رفع این مشکل باید ماشین ظرف‌شویی را از برق جدا کرده و سیم‌کشی آن را به دقت بررسی کنید. مشکل در اینجا ممکن است مربوط به خرابی سنسور باشد که باید آن را تعویض کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد، باید به سراغ برد الکترونیک بروید.

ارور PE

برای رفع این خطا باید دستگاه را از برق جدا کرده و سیم‌های متصل به دورسنج و میکروسوئیچ را باز کرده و دوباره ببندیم. اگر این سیم‌ها کوچک‌ترین آسیبی دیده باشند باید آن‌ها را تعویض کرد. اگر بعد از این موارد باز هم کد خطا ظاهر شد، موتور توزیع‌کننده به احتمال زیاد باید عوض شود.

کد خطا‌های ذکر‌شده در این مقاله تنها تعدادی از ارور‌های رایج بودند. برای بررسی انواع ارور‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ باید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید زیرا بهترین منبع موجود همان دفترچه راهنمای دستگاه است. نظر شما چیست؟ شما چه تجربیاتی در زمینه این خطا‌ها دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =