جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

افزایش سرعت گوشی سامسونگ

روش های مختلفی برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ وجود دارد که می تواند شما را از این مشکل آزار دهنده برهاند. عوامل گوناگونی مانند باز کردن تعداد زیادی برنامه در پس زمینه، وجود بدافزارها، پر بودن بیش از حد حافظه و سایر عوامل موجب کندی عملکرد گوشی می شوند. در نوشتار پیش رو راه کارهای افزایش سرعت موبایل سامسونگ را بررسی می کنیم.

افزایش سرعت گوشی سامسونگ

روش های افزایش سرعت گوشی سامسونگ

1. خالی کردن حافظه موبایل

اولین راه حل برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ این است که داده های غیر ضروری موجود در حافظه را حذف کنید. هرچه که حجم اطلاعات کمتر شود، به همان نسبت نیز سرعت عملکرد تلفن هوشمند افزایش می یابد. حتی می توانید از حافظه جانبی استفاده نموده و اطلاعات خود را روی آن ذخیره نمایید در صورت بروز هر گونه مشکل با  نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ تماس بگیرید.

ذخیره اطلاعات در فضای ابری

امروزه استفاده از فضای ابری طرفدار زیادی پیدا کرده است. اگر داده های خود را در این فضا نگهداری کنید، علاوه بر خالی شدن حافظه گوشی و بالا رفتن سرعت پردازش، این امکان برایتان فراهم است که بتوانید از اطلاعات خود نسخه بکاپ تهیه نمایید.

2. پاک کردن اطلاعات حافظه کش

ترفند دیگر برای افزایش سرعت تلفن خالی کردن حافظه Cache است. پس از هر بار اجرای نرم افزارهایی مانند تلگرام، اینستاگرام و غیره یک سری فایل ها در حافظه موقت آن ذخیره می گردد. به مرور زمان حجم این داده ها زیاد شده و سرعت گوشی را می کاهد.

بنابراین ضروری است که هر چند وقت یک بار نسبت به خالی کردن حافظه کش اقدام نمایید. به غیر از این برنامه ها همواره باید حافظه کش مرورگرهای خود را نیز پاک کنید، زیرا پس از هر بار سرچ‌ در اینترنت فایل های غیر ضروری در این قسمت قرار می گیرد. به منظور خالی کردن حافظه موقت وارد بخش تنظیمات موبایل سامسونگ شده و گزینه Storage را برگزینید. سپس روی Cached data بزنید تا فایل ها حذف گردد.

3. حذف انیمیشن ها

حذف انیمیشن ها نیز به افزایش سرعت گوشی سامسونگ کمک می کند. ممکن است شما هم از آن دسته کاربرانی باشید که به دلیل علاقه به انیمیشن ها تعداد زیادی از آن ها را مورد استفاده قرار می دهید. هرچند که این انیمیشن ها زیبا و جذاب هستند، اما متاسفانه سرعت موبایل را کاهش می دهند. پس بهتر است که حتی المقدور از آن ها را استفاده نکنید. برای غیر فعال کردن انیمیشن ها از طریق بخش Launcher’s Settings اقدام نمایید.

4. خاموش کردن Auto Sync

قابلیت Auto Sync در بازه های زمانی ۱۵ دقیقه ای کلیه اپلیکیشن های نصب شده روی موبایل سامسونگ را همگام سازی می کند. این کار به حافظه زیادی نیاز دارد، بنابراین بهتر است که تناوب زمانی همگام سازی را افزایش دهید. برای مثال گذاشتن آن روی ۱۲ ساعت به بهبود سرعت کمک می کند. حتی می توانید این گزینه را به طور کلی غیر فعال نمایید.

5. نصب آنتی ویروس

روش دیگر برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ این است که برنامه های آنتی ویروس قوی را روی گوشی خود نصب کنید. زیرا ویروس ها اصولاً تکثیر زیادی دارند و پس از مدتی حافظه دستگاه را به طور کامل دربر می گیرند. استفاده مداوم از آنتی ویروس ها باعث می شود که این فایل های مخرب از بین رفته و سرعت به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود پیدا نماید.

6. حذف نرم افزارها از دسکتاپ

زمانی که صفحه اصلی یا همان دسکتاپ گوشی سامسونگ پر از برنامه های در حال اجرا باشد، پردازنده موبایل بیش از حد درگیر می گردد. در چنین شرایطی سرعت اجرای برنامه ها کاهش پیدا کرده و با کندی عملکرد  مواجه می شوید. از این رو باید بکوشید که همواره برنامه ها را از بخش Home screen تلفن هوشمند خود حذف نمایید.

7. بستن نرم افزارهای باز پیش زمینه

نرم افزارهایی که در پیش زمینه گوشی باز هستند بخش زیادی از حافظه رم را مورد استفاده قرار می دهند. بنابراین باید کلیه اپ های باز موجود در پیش زمینه موبایل را ببندید.

8. آپدیت گوشی سامسونگ

هنگامی که گوشی خود را آپدیت می کنید، فضای بیشتری از سیستم عامل آن اشغال می شود که این امر منجر به کندی عملکرد می گردد. پس برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ بهتر است که کمتر آن را بروز رسانی نمایید.

9. بازگشت به تنظیمات کارخانه

در نهایت نیز می توانید برای افزایش سرعت موبایل سامسونگ آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. قبل از این کار از داده های خود پشتیبان بگیرید، چون با ریست فکتوری تمام اطلاعات ذخیره شده در تلفن هوشمند از بین می رود.

3.6/5 (7 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =