جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ را از بین ببریم؟

ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ می‌توانند موجب اختلال در عملکرد قسمت‌های مختلف دستگاه از جمله مرورگرها شوند. زمانی که سیستم ویروسی می‌شود، کاربر به راحتی نمی‌تواند با آن کار کند. ویروس‌ها درواقع نوعی بدافزار بوده که با توجه به ماهیت خود قسمت‌های گوناگون لپ تاپ را مورد هجوم قرار می‌دهند.

 نفوذ بدافزارهای لپ تاپ سامسونگ به این بخش‌ها علاوه بر این‌که نظم عملکرد طبیعی دستگاه را به هم می‌زند، در مواردی بعضی از اطلاعات روی سیستم را نیز پاک می‌کند. در این مقاله راه‌کارهای حل این مشکل را با شما در میان خواهیم گذاشت.

ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ

نشانه‌های ویروسی شدن لپ تاپ سامسونگ

ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ آسیب فراوانی به بخش‌های مختلف سیستم وارد می‌کنند. ویروسی شدن دستگاه علائمی دارد که با شناخت آن‌ها می‌توانید، به موقع جهت رفع آن اقدام کنید.

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های ویروسی شدن لپ تاپ سامسونگ، اختلال در مرورگرهاست. تعدادی از این بدافزارها به قدری قوی هستند که حتی آنتی ویروس دستگاه را نیز غیر فعال می‌کنند. تعدادی از نشانه‌های ویروسی شدن لپ تاپ سامسونگ در زیر آمده است:

 

 • کند شدن سیستم
 • باز نشدن برنامه‌های نصب شده بر روی سیستم
 • ناپدید شدن بعضی از فایل‌ها
 • نمایش پاپ آپ
 • نشان داده شدن پیام‌های اسپم
 • اتصال ضعیف به اینترنت
 • افزایش غیر عادی حجم پوشه‌ها

چنانچه هریک از علائم ذکر شده در بالا را مشاهده کردید، باید در اسرع وقت نسبت به ویروس‌کشی لپ تاپ خود اقدام کنید. برای از بین بردن ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه با این راه‌کارها آشنا خواهید شد.

ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ چطور به سیستم حمله می‌کنند؟

ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ ممکن است، مدت‌های طولانی در دستگاه وجود داشته باشند، بدون این‌که شما از آن‌ها اطلاع داشته باشید. روش حمله ویروس به این صورت است که این بدافزار به یک فایل یا یک برنامه خاص اتصال پیدا می‌کند. ویروس در این حالت می‌تواند مدت زیادی غیر فعال باقی بماند، اما اگر برنامه آلوده به ویروس اجرا شود و یا فایل ویروسی باز گردد، در این حالت برافزار حمله خود را آغاز می‌کند.

ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ می‌توانند اطلاعات دستگاه را به دست بیاورند و کنترل آن را به طور کامل به دست بگیرند؛ گاهی اوقات نیز این اطلاعات را حذف می‌کنند. بدافزارها همچنین می‌توانند مخاطبین ایمیل‌ها را نیز اسپم کنند.

از بین بردن ویروس لپ تاپ سامسونگ توسط آنتی ویروس

برای رهایی از بدافزارهای موجود درسیستم خود می‌توانید، از آنتی ویروس‌های خارجی بهره ببرید. امروزه انواع مختلفی از آنتی ویروس‌های قوی وجود دارد که با نصب آن بر روی لپ تاپ سامسونگ به راحتی از شر ویروس‌ها رها می‌شوید. این ابزار سیستم را به طور کامل اسکن کرده و تمام ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ را حذف می‌کنند.

شاید برایتان مفید باشد: تعمیر تخصصی  مک بوک

آنتی ویروس‌ها باید به طور پیوسته آپدیت شوند، اگر این کار انجام نگیرد، عملا حذف ویروس‌ها انجام نمی‌شود. بهتر است که یکی از این برنامه‌ها را انتخاب کرده و بر روی سیستم خود نصب کنید و همراه بکوشید که به موقع نسبت به بروزرسانی آن اقدام کنید. نصب یک آنتی ویروس کفایت می‌کند و در صورتی که از چند برنامه به طور همزمان استفاده کنید، عملکرد آنتی ‌ویروس‌ها مختل می‌گردد.

 

از مهم‌ترین آنتی ویروس‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ESET Smart Security
 • Windows Defender
 • Malwarebytes Anti-Malware
 • Norton Security
 • Avast Antivirus
 • و غیره

ویروس کشی لپ تاپ سامسونگ بدون آنتی ویروس

یکی از راه حل‌هایی که برای پاک سازی سیستم از ویروس‌ وجود دارد، استفاده از ابزار Windows Defender است. در این روش بدون نیاز به آنتی ویروس و تنها از طریق ابزارهای خود سیستم عامل ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ حذف می‌شوند.

در ویندوز 10 امکان استفاده از ابزار Windows Defender وجود دارد که با فعال کردن این ابزار می‌توانید بدافزارهای موجود در سیستم را حذف نمائید. لازم نیست که ویندوز دیفندر را آپدیت کنید؛ زیرا به طور خودکار آپدیت می‌شود و با قدرت زیاد ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ را از بین می‌برد.

ویروس های لپ تاپ سامسونگ

نحوه ویروس کشی لپ تاپ سامسونگ به کمک Microsoft Defender به این صورت است:

 1. وارد بخش تنظیمات لپ تاپ سامسونگ شوید.
 2. گزینه Windows Security را انتخاب کرده و بعد روی Virus & threat protection کلیک کنید.
 3. حال اسکن ویندوز دیفندر را فعال نموده و گزینه‌ اسکن مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت گزینه Microsoft Defender Offline Scanرا بزنید.

پس از سپری کردن این مراحل تقریبا یک ربع طول می‌کشد، تا ویروس‌های لپ تاپ سامسونگ پیدا شوند

ویروس کشی لپ تاپ سامسونگ
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 10 =