جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ، کلید دسترسی به یک سری تنظیمات جزئی اضافی این دستگاه است. بسیاری از تنظیمات تخصصی تلویزیون در منوی مخفی تلویزیون Samsung قرار دارند. این تنظیمات بیشتر مربوط به کیفیت ساختار تصاویر و صدای قابل پخش هستند. البته توجه داشته باشید که در بسیاری موارد کاربران معمولی نیازی به ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ندارند و این بخش بیشتر برای تعمیرکاران کاربرد دارد. در بخش منوی مخفی تلویزیون می توان به تغییر شدت نور، میزان کنتراست، تعادل رنگ سفید، عمق سیاهی تصویر، مقدار روشنایی پس زمینه تصاویر و همچنین تغییر کیفیت تصویر و صدا پرداخت.

ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

ورود به منوی مخفی و رفع مشکلات تلویزیون بهتر است توسط کارشناس تعمیرات تلویزیون زودکمک انجام شود.

روش های متفاوت ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

به طور کلی به چند روش مختلف می توان به منوی مخفی تلویزیون Samsung وارد شد. در ادامه به بیان این روش های می پردازیم:

اگر برای مرتب سازی کانال های تلویزیون سامسونگ خود به منو مخفی مراجعه کردید این مقاله را حتما مطالعه کنید.

روش اول

برای وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ با این روش ابتدا باید تلویزیون را با استفاده دکمه پاور روی ریموت کنترل خاموش کنید. پس از آن در حالتی که تلویزیون خاموش است دکمه display روی کنترل را فشار دهید. در ادامه دکمه pstd را فشار دهید و پس از آن دکمه بی صدا کردن یا همان mute را فشار دهید. در آخرین مرحله ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ کافی است دکمه روشن کردن یا همان power on را فشار دهید و صبر کنید تا تلویزیون به منوی مخفی وارد شود.

روش دوم 

در  روش ورود به منوی مخفی تلویزیون Samsung ابتدا باید از روی ریموت کنترل دکمه info را فشار دهید. پس از آن دکمه منو یا همان menu را زده و پس از آن دکمه پاور را فشار دهید.

اگر میخوایی بدون 👈 چرا تلویزیون سامسونگ خود به خود خاموش میشود 👉 یه سر به اینجا بزن

روش سوم 

یکی از روش های ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ این است که ابتدا دکمه بی صدا کردن یا همان mute را فشار دهید. در مراحل بعدی دکمه 1، پس از آن دکمه 8 و سپس دکمه 2 را فشار دهید. در نهایت و در آخرین مرحله کافی است دکمه پاور را فشار دهید.

روش چهارم

در روش ورود به منوی پنهان تلویزیون Samsung نیازی به خاموش کردن تلویزیون نیست. در حالی که تلویزیون روشن است دکمه بی صدا کردن روی ریموت کنترل را فشار دهید. پس از آن باید دکمه دو مرتبه دکمه 1 و یک مرتبه دکمه 9 را فشار دهید. در نهایت نیز کافی است دکمه enter یا select را فشار دهید.

منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

روش پنجم 

یکی دیگر از روش های دسترسی به منوی مخفی تلویزیون Samsung این است که در ابتدا دکمه std را فشار دهید. پس از آن دکمه help را فشار داده و سپس دکمه sleep را بزنید. در آخرین مرحله لازم است که دکمه پاور را فشار دهید.

روش ششم

در  روش ورود به منوی مخفی تلویزیون لازم است که ابتدا دکمه sleep را فشار دهید. پس از آن در مرحله دوم دکمه pstd را فشار دهید. در نهایت با فشار دادن دکمه Mute و پس از آن پاور مراحل را تکمیل کرده و به منوی مخفی دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات موجود در منوی مخفی تلویزیون Samsung

یکی از سوالاتی که ممکن است پیش بیاید این است که ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ دقیقا چه دسترسی هایی به ما می دهد. در پاسخ به این سوال باید گفت که با استفاده از منوی مخفی می توان صدای اسپیکرها، قطع و وصل شدن آنها و همچنین سطوح مختلف سیگنال ها را کنترل کرد. علاوه بر آن در این بخش می توان حالت هتل، مغازه و دیگر موارد را فعال یا غیر فعال کرد. در صورتی که تلویزیون شما دارای پنل TN باشد با استفاده از منوی مخفی تلویزیون Samsung می توان عمق بیت رنگ ها را نیز کم و زیاد کرد. 

به عبارت دیگر کلید غیر فعال کردن حالت FRC یا همان Frame Rate Control در منوی مخفی قرار دارد. با وارد شدن به منوی مخفی کاربر می تواند ماژول های مختلف تلویزیون را نیز خاموش و روشن کرده و عملکرد صفحه نمایش در زمینه های مختلف را نیز آزمایش کند. برای تنظیم رنگ ها، میزان روشنایی و تنظیم طیف های مختلف رنگ و کالیبره نمودن صفحه نمایش نیز باید به منوی مخفی تلویزیون وارد شده و تنظیمات مورد نظر را از آنجا اعمال کرد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =