توسط خانم بهرامی / سوالات متداولمقالات / 0 نظر

داغ شدن گوشی مشکل رایجی در تک تک موبایل های امروزی است. این مشکل تا حدی طبیعی است و جای نگرانی ندارد. شکل گیری پردازش های مختلف درون یک بدنه ی ظریف و کوچک مسلما باعث تولید گرما خواهد شد. اما اگر داغی بدنه ی گوشی سامسونگ و یا سایر برندهای تولید کننده در حدی باشد که لمس آن برایتان دشوار باشد، باید به دنبال راهکاری برای رفع مشکل باشید. در ادامه به بررسی کلیه ی دلایل ظهور مشکل داغی بیش از حد بدنه ی گوشی می پردازیم.

چرا گوشی داغ می کند؟

دلایل اصلی داغ شدن گوشی سامسونگ

تداوم استفاده از شارژرهای تقلبی

اگر قصد دارید شارژر جدیدی برای موبایل سامسونگ خود بخرید؛ به هیچ عنوان گول قیمت ارزان شارژرهای تقلبی را نخورید. تداوم استفاده از یک شارژر تقلبی حتی می تواند به مرگ تدریجی گوشی ختم شود. آی سی های شارژ، باتری، مدارهای داخلی گوشی و سایر قطعات ریز و درشت داخلی موبایل با ارسال ولتاژهای غیر استاندارد توسط شارژرهای تقلبی کارایی خود را از دست می دهند.

تعویض باتری گوشی با نمونه ی تقلبی و بی کیفیت

همان طور که قابل پیش بینی است اغلب اوقات مشکل داغ شدن گوشی ریشه در باتری آن دارد. اگر چند سالی است که از گوشی خود استفاده می کنید و زمان تعویض باتری فرا رسیده است، باید مطمئن شوید که تعمیرکار تعمیر موبایل سامسونگ به طور حتم از نمونه ی اورجینال و سازگار برای ترمیم وضعیت موبایل شما استفاده خواهد کرد. یک باتری تقلبی قدرتی در ثبت و ضبط انرژی مورد نیاز پردازش های گوشی نداشته و مرتبا باعث داغی بیش از حد بدنه ی گوشی می شود.

 

عدم به روز رسانی نرم افزارهای سنگین و پیشرفته

اگر در موبایل خود از برنامه های حرفه ای و پیشرفته استفاده می کنید، به روزرسانی آن ها را فراموش نکنید. باگ های مختلفی که به مرور زمان در نرم افزارهای قدیمی ایجاد می شوند، انرژی زیادی از باتری و پردازنده ی اصلی دستگاه دریافت می کنند. برای مبارزه با پیدایش مشکل داغ شدن گوشی، نرم افزارهای نصب شده را آپدیت نگه دارید.

 

استفاده از قاب های غیر استاندارد

یکی از پیش پا افتاده ترین راه حل های مقابله با مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ، در آوردن قاب محافظ آن است. با بیرون کشیدن قاب در عرض چند ثانیه بدنه ی دستگاه خنک می شود. به طور کلی می بایست در انتخاب قاب های محافظ دقت کنید. گوشی خود را در کیس های ضخیم و غیر استاندارد قرار ندهید. این کار می تواند در داغی بیش از حد بدنه ی گوشی نقش پر رنگی داشته باشد.

 

ویروسی شدن گوشی موبایل

حمله ی ویروس های موجود در نرم افزارهای مخرب دلیل دیگری برای داغ شدن گوشی می باشد. این بد افزارها با دسترسی مدام به ابعاد نرم افزاری گوشی نه تنها باعث هنگ کردن موبایل و به سرقت رفتن اطلاعات شخصی و مهم شما می شوند، بلکه باتری دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و منجر به داغی گوشی خواهند شد. برای ویروس کشی موبایل های سامسونگ همواره می توانید به مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *