اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ

داغ شدن گوشی مشکل رایجی در تک تک موبایل های امروزی است. این مشکل تا حدی طبیعی است و جای نگرانی ندارد. شکل گیری پردازش های مختلف درون یک بدنه ی ظریف و کوچک مسلما باعث تولید گرما خواهد شد. اما اگر داغی بدنه ی گوشی سامسونگ و یا سایر برندهای تولید کننده در حدی باشد که لمس آن برایتان دشوار باشد، باید به دنبال راهکاری برای رفع مشکل باشید. متاسفانه مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ در بین کاربران بیشتر از سایر برند ها گزارش شده. در ادامه به بررسی کلیه ی دلایل ظهور مشکل داغی بیش از حد بدنه ی گوشی می پردازیم.

داغ شدن گوشی سامسونگ

دلایل اصلی داغ شدن گوشی سامسونگ

تداوم استفاده از شارژرهای تقلبی

اگر قصد دارید شارژر جدیدی برای موبایل سامسونگ خود بخرید؛ به هیچ عنوان گول قیمت ارزان شارژرهای تقلبی را نخورید. تداوم استفاده از یک شارژر تقلبی علاوه بر مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ حتی می تواند به مرگ تدریجی گوشی ختم شود. آی سی های شارژ، باتری، مدارهای داخلی گوشی و سایر قطعات ریز و درشت داخلی موبایل با ارسال ولتاژهای غیر استاندارد توسط شارژرهای تقلبی کارایی خود را از دست می دهند.

تعویض باتری گوشی سامسونگ با نمونه ی تقلبی و بی کیفیت

همان طور که قابل پیش بینی است اغلب اوقات مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ ریشه در باتری آن دارد. اگر چند سالی است که از گوشی خود استفاده می کنید و زمان تعویض باتری فرا رسیده است، باید مطمئن شوید که تعمیرکار تعمیر موبایل سامسونگ به طور حتم از نمونه ی اورجینال و سازگار برای ترمیم وضعیت موبایل شما استفاده خواهد کرد. یک باتری تقلبی قدرتی در ثبت و ضبط انرژی مورد نیاز پردازش های گوشی نداشته و مرتبا باعث داغی بیش از حد بدنه ی گوشی می شود.

📱حتما بخوانید: همه چیز درباره باتری موبایل سامسونگ

عدم به روز رسانی نرم افزارهای سنگین و پیشرفته

اگر در موبایل خود از برنامه های حرفه ای و پیشرفته استفاده می کنید، به روزرسانی آن ها را فراموش نکنید. باگ های مختلفی که به مرور زمان در نرم افزارهای قدیمی ایجاد می شوند، انرژی زیادی از باتری و پردازنده ی اصلی دستگاه دریافت می کنند. برای مبارزه با پیدایش مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ، نرم افزارهای نصب شده را آپدیت نگه دارید.

استفاده از قاب های غیر استاندارد

یکی از پیش پا افتاده ترین راه حل های مقابله با مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ، در آوردن قاب محافظ آن است. با بیرون کشیدن قاب در عرض چند ثانیه بدنه ی دستگاه خنک می شود. به طور کلی می بایست در انتخاب قاب های محافظ دقت کنید. گوشی خود را در کیس های ضخیم و غیر استاندارد قرار ندهید. این کار می تواند در داغی بیش از حد بدنه ی گوشی نقش پر رنگی داشته باشد.

ویروسی شدن گوشی موبایل سامسونگ

حمله ی ویروس های موجود در نرم افزارهای مخرب دلیل دیگری برای داغ شدن گوشی سامسونگ می باشد. این بد افزارها با دسترسی مدام به ابعاد نرم افزاری گوشی نه تنها باعث هنگ کردن موبایل و به سرقت رفتن اطلاعات شخصی و مهم شما می شوند، بلکه باتری دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و منجر به داغی گوشی خواهند شد. برای ویروس کشی موبایل های سامسونگ همواره می توانید به مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید.

فعالیت زیاد دوربین

فعال بودن دوربین بیشتر از حدی مشخص، می تواند باعث داغ شدن گوشی سامسونگ و دیگر برندها شود. نرم افزار دوربین زیاد سنگین نیست اما باز بودن آن به مدت طولانی، باعث افزایش حرارت موبایل می شود.

روشن بودن دیتا

 یکی دیگر از دلایل داغ شدن موبایل سامسونگ، روشن بودن دیتاست. اگر کار شما به گونه ای است که باید مدام از اینترنت استفاده کنید، داغ شدن گوشی شما اتفاق چندان عجیبی نیست.

رفع مشکل داغ کردن موبایل سامسونگ

برای برطرف کردن مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ، باید بر اساس دلیل بروز این مشکل اقدام کرد. اگر ایراد از باتری باشد، نیاز به ترمیم یا تعویض این قطعه است. دقت کنید که در صورت خرابی یا بادکردگی باتری باید بلافاصله به فکر تعویض این قطعه باشید. اگر شارژر شما اورجینال نیست یا ایرادی دارد، حتما آن را تعویض کنید. ویروس کشی و نصب آنتی ویروس قدرتمند نیز از جمله روش هایی است که به رفع مشکل کمک می کند. بد نیست قاب گوشی را جدا کرده و چند ساعت بدون قاب از آن استفاده کنید. دیتای موبایل را برای چند ساعت خاموش کنید تا حرارت دستگاه و قطعات آن کاهش پیدا کند.

حتما بخوانید: دلایل و نحوه رفع هنگ کردن موبایل سامسونگ

فیلم آموزش رفع مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ

در این فیلم آموزشی بررسسی  میکنیم که چرا گوشی های سامسونگ معمولا داغ میکنن و چه راه کار هایی برای رفع مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ وجود داره:

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =