اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ یکی از خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ ihc است. نظر به استقبال بی نظیر کاربران از تلویزیون های سامسونگ، این نمایندگی واحدی تخصصی را به ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات تلویزیون های سامسونگ اختصاص داده است. با گذشت چندین سال از راه اندازی این مرکز، امروزه نمایندگی سامسونگ از تمامی نیازها و خواسته های کاربران خود آگاه بوده و در همین راستا سرویس های تخصصی را برای رفع مشکلات آنان ارائه می کند.

تلویزیون های سامسونگ طی سال های گذشته توانسته اند به عنوان یکی از دستگاه های باکیفیت و محبوب، نظر بسیاری از هموطنان را به خود جلب کنند. با پیشرفت تکنولوژی های به کار رفته در تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی و کیو ال ای دی سامسونگ، نحوه و نوع ارائه خدمات نیز به این دسته از محصولات سامسونگ، پیشرفته تر شده است. تلویزیون سامسونگ همانند دیگر لوازم الکترونیکی در اثر کارکرد بالا، نوسان برق، ضربه خوردن و آب خوردگی ممکن است دچار مشکل و نقص فنی شود.

با اینکه امروزه از میزان قطعات سخت افزاری در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی سامسونگ کاسته شده و بیشتر آنها در یک صفحه ترکیب شده اند اما همین موضوع تا حدودی آسیب پذیری آنها را افزایش داده است. ظرافت و حساسیت این نوع از تلویزیون ها سبب شده تا کوچک ترین ضربه ها یا کمترین نوسان برق باعث آسیب دیدن قطعات آن شود. اما خرابی قطعات به معنای بلا استفاده شدن کامل تلویزیون نیست بلکه با استفاده از تعمیرات اصولی و قطعات اورجینال می توان همانند روز اول از دستگاه استفاده کرد. نمایندگی سامسونگ در این زمینه خدمات مختلفی ارائه می کند.

تعمیر تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ

خدمات تعمیر تلویزیون شامل تعمیرات سخت افزاری و گاه نرم افزاری تلویزیون است. اگرچه مشکلات نرم افزاری نیز برای تلویزیون قابل تصور هستند اما میزان این مشکلات نسبت به مشکلات سخت افزاری بسیار کمتر بوده و به راحتی نیز قابل برطرف شدن هستند. از این نظر، بیشترین خدمات نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ به رفع اشکالات سخت افزاری دستگاه مربوط می شود. برای آشنایی بیشتر با خدمات این مرکز، برخی از آنها را در ادامه شرح خواهیم داد.

رفع مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مشغول تماشای تلویزیون هستید اما ناگهان تلویزیون خاموش شده و دوباره روشن می‌شود؛ این مشکل اکثراً در تلویزیون‌های LED سری 5 مانند: تلویزیون‌های D5950، D5500 و D5000 به وجود می‌آید. اکثر موارد این مشکل به دلیل خرابی برد پاور تلویزیون سامسونگ است. برد پاور به عنوان تامین‌کننده ولتاژ تلویزیون موجب روشن شدن این دستگاه می‌شود. بنابراین بدیهی است که یکی از علل اصلی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ به دلیل خرابی برد پاور آن باشد.

تعمیر مشکل دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

یکی دیگر از مشکلاتی که تعمیر تلویزیون سامسونگ را به همراه دارد و اکثراً در تلویزیون‌های ال سی دی سامسونگ به وجود می‌آید، مشکل دیر روشن شدن تلویزیون است که اکثر اوقات از خرابی پاور این دستگاه نشأت می‌گیرد. مشکل دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ عمدتاً چندین سال پس از اینکه از تلویزیون استفاده می‌شود به وجود می‌آید. در این حالت پس از دقایقی روشن ماندن چراغ استندبای، تلویزیون روشن می‌شود البته این مشکل درصورتی که برطرف نشود روز به روز بزرگتر می‌شود و درنهایت با آسیب رساندن به برد پاور تلویزیون موجب خاموش شدن کامل تلویزیون سامسونگ می‌شود.

تعمیر مشکل تار شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

این مشکل یقه تلویزیون‌های سری H سامسونگ مدل UA48H5590 را می‌گیرد. تاریک شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ نشان‌دهنده خرابی بک لایت این تلویزیون است که باید به صورت کامل تعویض گردد تا این مشکل برطرف شود. اگر با بک لایت تلویزیون آشنایی ندارید، لازم است بدانید که تصاویر در تلویزیون‌ها به لطف نور پس‌زمینه تلویزیون نمایش داده می‌شوند که قطعه‌ای به نام بک لایت این نور پس زمینه را فراهم می‌کند. بنابراین خرابی آن تاثیر مستقیمی در تاریک شدن تصویر در تلویزیون دارد.

رفع مشکل دو تایی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

مشکل دوتایی شدن تصویر در تلویزیون سامسونگ از بروز اختلال در بخش پنل این تلویزیون نشأت می‌گیرد که بیشتر در تلویزیون‌های سری 5 سامسونگ و مدل‌های 5500، 5550 و 5000 به وجود می‌آید. جهت رفع این مشکل باید پنل تلویزیون تعمیر شود. پنل تلویزیون یا همان صفحه نمایش تلویزیون به عنوان مهم‌ترین قطعه هر تلویزیونی، گران‌ترین قطعه تلویزیون به شمار می‌رود که اگر تعمیر آن کارساز نباشد و به تعویض نیاز داشته باشد خیلی هزینه‌بر خواهد بود.

تعمیر بردپاور تلویزیون سامسونگ

خرابی برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون سامسونگ نشانه هایی دارد که با بروز آنها باید برای تعمیر برد اقدام کنید. روشن نشدن دستگاه، خاموش شدن ناگهانی آن، استندبای شدن تلویزیون و دیر روشن شدن دستگاه از جمله مشکلاتی هستند که در صورت خرابی برد پاور ایجاد می شوند. برد پاور انرژی الکتریکی تمامی قطعات را تأمین می کند. هر یک از قطعات نیاز به ولتاژهای مشخصی دارند که برد پاور تمامی این ولتاژها را کنترل و مدیریت می کند. بنابراین خرابی پاور به معنی عدم انتقال انرژی الکتریکی به قطعات و یا ضعیف شدن این جریان است. در نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ، تکنسین های فنی با بررسی و عیب یابی دقیق بردپاور اقدامات لازم را برای تعمیر و رفع اشکالات آن انجام می دهند.

تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ

تعمیر مین برد، بخش بیشتری از تعمیرات تلویزیون سامسونگ را به خود اختصاص داده است. مین برد متشکل از قطعات الکترونیکی متعددی است و در برابر ضربه خوردن، آب خوردگی و نوسان برق بسیار آسیب پذیر است. همچنین اگر تلویزیون شما کارکرد بالایی در طول روز داشته باشد به تدریج با داغ شدن مین برد، ممکن است بخشی از آن از کار افتاده و عملکرد لازم را نداشته باشد.

زمانی که تلویزیون خاموش می شود، تصویر ندارد یا سو سو می زند و یا صدا قطع می شود می توان از خرابی مین برد سخن گفت. گاهی نیز بدون اینکه دکمه پاور تلویزیون را فشار بدهید تلویزیون خاموش و روشن می شود. در این شرایط تعمیر تلویزیون سامسونگ امری لازم و ضروری خواهد بود. توجه داشته باشید که خرابی مین برد می تواند باعث بروز مشکل در دیگر قطعات شود بنابراین باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر مین برد تلویزیون خود اقدام کنید.

تعمیر برد تلویزیون سامسونگ

تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

پنل از بخش های اصلی و گران قیمت تلویزیون است. اگر به طرز مناسبی از آن مراقبت نشود ممکن است صدمات جبران ناپذیری دیده و تعمیرات هزینه‌بری به دنبال داشته باشد. تمیز کردن غیراصولی پنل، ضربه خوردن آن و یا آب خوردگی می تواند مشکلات متعددی را در پنل ایجاد کند. اینکه امکان تعمیر صفحه نمایش تلویزیون های سامسونگ در صورت آسیب دیدن آن وجود دارد یا نه بستگی به نوع آسیب وارد شده دارد. شکستگی صفحه، سوختگی، آب خوردگی و وجود خط و خش روی پنل از جمله مشکلاتی هستند که امکان تعمیر آن را کاهش می دهند. اما گاهی آسیب تنها به بخش اتصالات پنل یا بخش بک لایت آن است که در این صورت با تعمیر این بخش ها مشکل پنل برطرف می گردد. تعمیر تلویزیون سامسونگ به دلیل خرابی پنل ممکن است هزینه زیادی برای شما در بر داشته باشد.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ ihc

در صورت بروز مشکل در تلویزیون سامسونگ خود می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ ihc از خدمات تخصصی و باکیفیت آن بهره مند شوید. این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات حوزه تعمیر تلویزیون و همکاری با زبده ترین تکنسین های فنی کشور، تمامی اشکالات تلویزیون را شناسایی کرده و به بهترین نحو برطرف می کند.

لازم به ذکر است این نمایندگی در راستای ارائه خدمات هر چه بهتر و باکیفیت تر، جدیدترین متدهای تعمیر تلویزیون را که مطابق با استانداردهای جهانی هستند به کار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات و نحوه ارائه آنها می توانید از طریق شماره های درج شده در صفحه ی تماس با نمایندگی سامسونگ با کارشناسان تماس بگیری