جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت لپ تاپ سامسونگ

فلت بخش مهمی از لپ تاپ های امروزی را تشکیل می دهد. این بخش از لپ تاپ به صورت یک کابل حساس و آسیب پذیر درون سیستم تعبیه می شود. خرابی فلت می تواند منجر به عدم تشکیل تصاویر در مانیتور دستگاه شود. این موضوع در حالی است که بسیاری از کاربران عادی به اهمیت عملکرد صحیح فلت در لپ تاپ توجهی نداشته و با بی احتیاطی های فراوان باعث پارگی این کابل می شوند. در این مقاله که توسط گروه تخصصی واحد تعمیرات لپ تاپ سامسونگ ارائه شده است قصد داریم به تشریح کلیه ی مباحث مرتبط با تعمیر فلت لپ تاپ سامسونگ بپردازیم.

تعمیر فلت لپ تاپ سامسونگ

کاربرد فلت در لپ تاپ

همان طور که اشاره شد، فلت قطعه ای برای تشکیل تصاویر مانیتور لپ تاپ است. این کابل ها معمولا از داخل لولای لپ تاپ عبور کرده و مادربرد را به مانیتور متصل می سازند. بنابراین خرابی لولای لپ تاپ مساوی است با پارگی فلت آن. یک ضربه ی کوچک به مانیتور و لولای سیستم می تواند به قطعی فلت لپ تاپ سامسونگ ختم شود. پیشگیری را بر درمان مقدم بشمارید و در باز و بسته کردن درب لپ تاپ دقت کنید.

علائم اصلی خرابی فلت لپ تاپ سامسونگ

خرابی فلت لپ تاپ سامسونگ، دارای علائم متعددی است. اما به طور کلی هر مشکلی که با قطعی تصویر در لپ تاپ سامسونگ همراه باشد، می تواند ریشه در خرابی فلت داشته باشد.

شاید برایتان مفید باشد: تعمیر مک بوک

سیاهی کامل تصویر در مانیتور لپ تاپ

نبود تصویر در مانیتور معضلی است که به جز خرابی فلت، می تواند ناشی از اختلالات نرم افزاری، سوختگی مانیتور، آسیب های کارت گرافیک، اتصالی های درونی و… باشد. در چنین شرایطی به هیچ عنوان نباید به بدنه ی لپ تاپ ضربه بزنید. با این کار می توانید باعث افزایش خرابی های موجود در دستگاه شوید.

تاریکی تصویر در مانیتور لپ تاپ

مشکل کم نور شدن تصویر مانیتور لپ تاپ دلیل دیگری برای قطعی فلت لپ تاپ سامسونگ است. اگر با تنظیم نور و کنتراست تصاویر مانیتور، مشکل تاریکی نمایشگر لپ تاپ برطرف نشود، احتمال خرابی فلت بسیار بالاست.

قطع و وصل شدن پی در پی تصویر در نمایشگر لپ تاپ

گاهی اوقات خرابی فلت جزیی بوده و باعث قطع کامل تصویر در مانیتور نمی شود. بنابراین چشمک زدن تصویر نیز می تواند نشانه ای برای اختلالات فلت لپ تاپ سامسونگ باشد.

هزینه ی ترمیم وضعیت کابل فلت لپ تاپ samsung

هزینه ی تعمیر فلت لپ تاپ سامسونگ بسته به میزان خرابی آن تعیین می شود. ممکن است آسیب های وارد بر کابل فلت لپ تاپ Samsung در حدی باشد که نتوان بدون تعویض، سیگنال های تصویر را از مادربرد به سمت مانیتور کشاند. در این حالت تعمیر جای خود را به تعویض داده و هزینه ی بازیابی کارایی لپ تاپ دگرگون می شود. به هر حال جای نگرانی وجود ندارد. مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی سامسونگ در تهران، کرج، مشهد و سایر شهرستان ها بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی به همراه گارانتی عرضه می نماید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =