جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چطور از سلامت باتری گوشی اندرویدی مطمئن شویم؟

سلامت باتری گوشی اندرویدی ، طول عمر دستگاه را تضمین می کند. اگر از وضعیت باتری موبایل خود اطلاع داشته باشید، می توانید مشکلات احتمالی این قطعه را پیش از این که از کار بیفتد، برطرف کنید. مسئله ای که وجود دارد این است که اندروید، امکان تست سلامت باتری را به کاربران نمی دهد.

اما روش هایی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها باتری را تست کرد؛ درواقع برای تست سلامت باتری گوشی اندرویدی، باید از اپلیکیشن هایی که برای این منظور طراحی شده اند، استفاده کنید. در ادامه روش های رایج برای بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی را به شما معرفی می کنیم.

سلامت باتری گوشی اندرویدی

آیا امکان بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی وجود دارد؟

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، اندروید بستر مناسب و قطعی برای تست سلامت باتری موبایل ارائه نداده است. البته برخی از اطلاعات اصلی باتری در تنظیمات اندروید قابل مشاهده است. برای دسترسی به این اطلاعات، پس از باز کردن منوی تنظیمات، وارد بخش باتری  (Battery)شده و روی تنظیمات Battery Usage موجود در منوی سه نقطه سمت راست قسمت بالا، ضربه بزنید.

یک فهرست در صفحه نتایج مشاهده می شود که برنامه هایی را که بیشترین استفاده را در اندروید دارند، نمایش می دهد. در این بخش، می توانید برنامه های پر مصرف را شناسایی کرده و از این طریق، مصرف باتری گوشی خود را مدیریت کنید.

بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی با  AccuBattery

 در میان نرم افزارهای موجود برای تست سلامت باتری گوشی اندرویدی، برنامه AccuBattery یکی از بهترین هاست. البته این اپ هم اطلاعات زیادی در مورد باتری به شما نمی دهد، اما می توان تا حد زیادی به اطلاعات آن استناد و اکتفا کرد.

پس از نصب این برنامه، صفحه جدیدی باز می شود که حاوی اطلاعاتی کامل درباره عملکرد AccuBattery است. درواقع این برنامه، چرخه شارژ محدود باتری را پیش از کاهش عملکرد آن، بررسی می کند. توضیح این که هر بار که باتری از 100 درصد به صفر برسد، می ‌توان گفت یک چرخه کامل اتفاق افتاده است.

مثلا فرض کنید میزان شارژ گوشی شما از 100 درصد به 50 درصد رسیده و مجددا آن را شارژ کرده و به 100 رسانده‌اید. اگر مجددا شارژ گوشی به 50 درصد برسد، معادل یک چرخه کامل است. براساس اطلاعات منتشرشده توسط توسعه ‌دهندگان  AccuBattery، مشخص شده است با شارژ کردن گوشی تا 80 درصد به‌جای 100 درصد، می‌توان عمر باتری و سلامت آن را افزایش داد.

نحوه استفاده از برنامه AccuBattery برای تست سلامت باتری گوشی اندرویدی

اپلیکیشن AccuBattery ، زبانه های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آنها می توانید اطلاعات محدودی راجع به وضعیت باتری کسب کنید. در ابتدا و برای شروع، باید قانون 80 درصد شارژ را رعایت کنید؛ این برنامه دارای یک زنگ هشدار بوده که هنگام رسیدن شارژ گوشی به 80 درصد، اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

وارد برگه  Chargingشده و وضعیت اسلایدر آبی رنگ را تغییر دهید تا این آپشن فعال شود. پس از انجام دادن این کار، وقتی گوشی را با شارژر وصل می کنید و وارد بخش مورد نظر می شوید، این قابلیت با گذشت زمان به شما کمک می‌ کند تا مدت زمان شارژ شدن گوشی را حدس بزنید.

سلامت باتری گوشی اندرویدی

اطلاعات مربوط به سلامت باتری در  برگهHealth

برگهHealth بدون شک یکی از بهترین و مهم ترین برگه ها در اپلیکیشن AccuBattery است. در این برگه، اطلاعات بیشتری در خصوص سلامت باتری گوشی اندرویدی کسب می کنید.

این برنامه، براساس ظرفیت مبتنی بر طراحی کارخانه، وضعیت سلامت باتری را بررسی کرده و به شما اجازه می دهد بدانید که باتری گوشی تان، در چه بازه زمانی شارژ می شود. بدین ترتیب، می‌ توانید مدت زمان شارژ دستگاه را با وضعیت جدید آن مقایسه کنید. اگر به دنبال یک گزارش از وضعیت سلامت باتری در روزهای گذشته هستید، وارد برگه تاریخچه (History) شوید.

تنظیمات  AccuBattery

پیش از شروع کار با برنامه AccuBattery، بهتر است برخی بخش ها را تنظیم کنید تا این اپ، بهتر کار کرده و نتیجه بهتری را ارائه دهد. برای این منظور، روی سه نقطه موجود در سمت راست قسمت بالا ضربه بزنید و وارد تنظیمات برنامه شوید.

واحد دما، زنگ هشدار برای شارژ شدن گوشی و نوتیفیکیشن‌ های برنامه، در این بخش قابل تغییر دادن هستند. نکته دیگر این که نرم افزار AccuBattery  به‌ صورت پیش ‌فرض، برخی از اطلاعات مربوط به باتری را به ‌صورت مداوم نمایش می‌دهد. اگر این ویژگی مزاحم شماست، می توانید آن را غیر فعال کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شانزده =